Hlavní strana » Aktuality » Festival Evolution 2018

Festival Evolution 2018


Festivalová nabídka potěší všechny, kteří přemýšlejí nad kvalitou života, zajímají se o ekologii, duševní rozvoj a blízká jsou jim také témata dotýkající se sfér mimo každodenní realitu. Vyrazit můžete jak za výhodnými nákupy a inspirací, tak za programy určenými celé rodině. Více než čtyři stovky domácích a zahraničních vystavovatelů si pro návštěvníky připravily nepřeberné množství novinek i trendů pro zdravé tělo i duši.

 Bio všude, kam se podíváš

 Festival Evolution je největší přehlídkou certifikovaných potravin. Veškeré bio produkty najdete ve Střední hale a v Pravém křídle Průmyslového paláce. Tam nebude chybět ani rozsáhlá food zóna s výběrem bio, veggie, vegan, raw, natur a fair trade potravin. Téma kvality potravin a vliv výživy na zdraví bude ústředním tématem mnoha přednášek. Experti zájemcům prozradí, jak číst etikety a jak poznat kvalitní potraviny, nutriční specialisté zase poradí, jak se stravovat, když chceme zhubnout bez hladovění, nebo pomohou se sestavením jídelníčku při jarní očistě.

 Odhalte tajemství stravování dlouhověkosti

 Přemýšlíte nad tím, jak změnit své stravovací návyky? Už jste všechno zkusili a četli, ale pořád narážíte na protichůdné informace? Chcete najít něco přirozeného, dlouhodobě fungujícího a vhodného pro dnešní dobu a způsob života?  Pak vás zaručeně nakopne přednáška Rogera Greena, zakladatele newyorské Academy of Healing Nutrition, který svým přístupem nadchl již mnoho lidí. Roger vás seznámí se svým unikátním konceptem Stravování dlouhověkosti. Prozradí, co můžeme aplikovat z tradičních výživových znalostí různých kultur a jak si na základě umírněnosti, rovnováhy a jednoduchosti udržet dobré zdraví po celý život.

Doktor David Frej zase prozradí, jak lze stravou předcházet civilizačním nemocem. Zaměří se na to, jak nám chronický zánět škodí, a jak kaloricky bohatá, ale na živiny a antioxidanty chudá strava vede k neviditelnému zánětu v těle a k civilizačním nemocem, jako jsou alergie, kardiovaskulární a autoimunitní choroby, cukrovka, obezita, psychické poruchy nebo nádorová onemocnění.

Uznávaná imunoložka prof. Jiřina Bartůňková se na Festivalu Evolution zaměří na nedoceněné účinky zázvoru a jeho využití. Mimo jiné se vás seznámí s nejnovějšími způsoby využití účinných látek zázvoru v imunologii a v podpůrné terapii pro pacienty s rakovinou.

Autorka bestselerů, pedagožka a publicistka prof. Anna Strunecká se ve své přednášce Léčivé byliny a a duševní nemoci bude zabývat bylinami, jejichž účinky v prevenci a terapii duševních nemocí byly prokázány jak tradiční, tak současnou medicínou. Posluchačům poradí, jak mohou pomáhat při změnách nálady, úzkosti a strachu, mírné depresi, poruchách spánku i paměti. Specialistka na výživu Michaela Pavlíková zase prozradí, jak porozumět potížím spojeným s váhou. 

Cvičení posilující tělo i mysl

Protože ke zdravému životnímu stylu patří  i pohyb, součástí festivalové nabídky budou ukázkové lekce  taiči, jógy, bollywoodského tance, nebo meditační techniky a cvičení posilující tělo i mysl.

Na festivalu nebudou chybět ani poradny z různých oborů; kosmetiky, ekologie, vztahů, astrologie nebo psychologie. Za zmínku stojí i workshopy se zaměřením na různé metody osobního rozvoje a výchovných metod.

Velký ohlas mají tradičně poradny a přednášky určené rodičům. Lékaři, pedagogové a další odborníci se v nich zaměří na aktuální témata od přirozeného porodu, očkování, přes výběr vhodné školy, až po rozvoj talentů u dětí. 

Kompletní informace o festivalu, jeho programu a jednotlivých vystavovatelích najdete na stránkách www.festivalevolution.cz .

Fotogalerie


KALENDÁŘ AKCÍ AKTUALITY

Zboží v akci