Hlavní strana » Nabídka » Potraviny » Oleje, tuky » BIO lněný olej s granátovým jablkem 100ml

BIO lněný olej s granátovým jablkem 100ml


EAN: 4006040874737

kód produktu: 9514

cena s DPH: 125 Kč/ks

cena bez DPH: 108,70 Kč/ks

dostupnost: na dotaz

objem: 100 ml

Bio Bio
Rostlinné Rostlinné


Základem tohoto cenného oleje je za studena lisovaný lněný olej OXYGUARD, ke kterému je přidáno 10 % panenského oleje z jadérek granátových jablek. Tato směs je vynikajícím zdrojem vícenásobně nenasycených mastných kyselin, které jsou pro naše tělo nezbytné. Vedle cenných omega-3 mastných kyselin z lněného oleje obsahuje tato směs kyselinu punicinovou, což je vzácná omega-5 mastná kyselina přítomná v jadérkách granátového jablka. Tato vícenásobně nenasycená mastná kyselina je obzvláště prospěšná pro látkovou výměnu a má protizánětlivé a antioxidační účinky. Vitamín E, obsažený ve vysokém množství, přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem. Olej je lisován a stáčen pomocí speciální technologie OXYGUARD, vyvinuté přímo pro společnost RAPUNZEL k lisování citlivých olejů. Olej je lisován za nízké teploty (samozřejmě bez použití tepla), bez přístupu světla a vzduchu. Teplo, světlo a vzduch totiž urychlují oxidativní žluknutí esenciálních mastných kyselin. Olej je balen do tmavé lahvičky a papírové krabičky, která ho chrání před světlem a částečně jej izoluje před vnějším teplem (např. při přepravě domů). Díky této technologii se značně omezí oxidační procesy v oleji před otevřením lahvičky. Po otevření jej skladujte v ledničce.
OBJEM: 100 ml
ZEMĚ PŮVODU: Německo
SLOŽENÍ: lněný olej za studena lisovaný 90 %, olej z jadérek granátových jablek za studena lisovaný 10 %. Obě složky pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.
POUŽITÍ: Doporučujeme užívat 1 - 2 lžičky této směsi denně buď jen tak, nebo do salátu, na müsli, do tvarohu, jogurtu, ovocných nápojů a podobně. Nepoužíváme do horkých pokrmů a olej nikdy nepelně neupravujeme!
TIPY PRO SKLADOVÁNÍ:
Lahvičku pečlivě zavírejte: Olej musí být chráněn před kyslíkem, protože ten ničí nenasycené mastné kyseliny.
Skladujte v temnu: Světlo je největší nepřítel plnohodnotných olejů, protože mnohonásobně urychluje reakci mastných kyselin se vzdušným kyslíkem.
Uchovávejte v chladu: Ve studeném oleji probíhá mnohem méně reakcí – a navíc pomaleji - vedoucích k jeho znehodnocení, nechávejte proto olej v ledničce.
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:


Energetická hodnota
3700 kJ/900 kcal

Tuky
100 g

z toho nasycené mastné kyseliny
9 g

z toho jedenkrát nenasycené mastné kyseliny
19 g

z toho vícekrát nenasycené mastné kyseliny
71 g

kyselina linolenová

56 g

z toho kyselina alfa linolenová (omega 3)

49 g

kyselina linolová (omega 6)

15 g

kyselina punicinová
7 g

Sacharidy
0 g

z toho cukry
0 g

Bílkoviny
0 g

Sůl
0 g

Vitamin E
36 mg (302 % RHP)

RHP - referenční hodnota příjmu (dříve označována jako doporučená denní dávka)
NÁZEV A SKLADOVÁNÍ: Lněný olej s granátovým olejem lisovaný za studena. Chraňte před teplem. Po otevření uchovávejte uzavřený v ledničce. Před použitím protřepat.