Hlavní strana » Nabídka » Potraviny » BIO lněný olej s pupalkou 100ml

BIO lněný olej s pupalkou 100ml


EAN: 4006040755579

kód produktu: 9516

cena s DPH: 116 Kč/ks

cena bez DPH: 100,90 Kč/ks

dostupnost: na dotaz

objem: 100 ml

Bio Bio
Rostlinné Rostlinné


Základem tohoto cenného oleje je za studena lisovaný lněný olej OXYGUARD, ke kterému je přidáno 10 % panenského oleje z pupalky dvouleté. Tato směs je vynikajícím zdrojem vícenásobně nenasycených mastných kyselin, které jsou pro naše tělo nezbytné. Vedle cenných omega-3 mastných kyselin z lněného oleje obsahuje tato směs vzácnou kyselinu gama-linolenovou, což je důležitá omega-6 mastná kyselina. Ta optimalizuje strukturu a činnost pokožky, působí pozitivně při látkové výměně tuků a pomáhá udržovat vnitřní rovnováhu. Vitamín E, obsažený ve vysokém množství, přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem. Olej je lisován a stáčen pomocí speciální technologie OXYGUARD, vyvinuté přímo pro společnost RAPUNZEL k lisování citlivých olejů. Olej je lisován za nízké teploty (samozřejmě bez použití tepla), bez přístupu světla a vzduchu. Teplo, světlo a vzduch totiž urychlují oxidativní žluknutí esenciálních mastných kyselin. Olej je balen do tmavé lahvičky a papírové krabičky, která ho chrání před světlem a částečně jej izoluje před vnějším teplem (např. při přepravě domů). Díky této technologii se značně omezí oxidační procesy v oleji před otevřením lahvičky. Po otevření jej skladujte v ledničce.OBJEM: 100 ml
ZEMĚ PŮVODU: Německo
SLOŽENÍ: lněný olej za studena lisovaný 90 %, olej ze semínek pupalky dvouleté 10 %. Obě složky pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.
POUŽITÍ: Doporučujeme užívat 1 - 2 lžičky této směsi denně buď jen tak, nebo do salátu, na müsli, do tvarohu, jogurtu, ovocných nápojů a podobně. Nepoužíváme do horkých pokrmů a olej nikdy nepelně neupravujeme!
TIPY PRO SKLADOVÁNÍ:
Lahvičku pečlivě zavírejte: Olej musí být chráněn před kyslíkem, protože ten ničí nenasycené mastné kyseliny.
Skladujte v temnu: Světlo je největší nepřítel plnohodnotných olejů, protože mnohonásobně urychluje reakci mastných kyselin se vzdušným kyslíkem.
Uchovávejte v chladu: Ve studeném oleji probíhá mnohem méně reakcí – a navíc pomaleji - vedoucích k jeho znehodnocení, nechávejte proto olej v ledničce.
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:


Energetická hodnota
3700 kJ/900 kcal

Tuky
100 g

z toho nasycené mastné kyseliny
9 g

z toho jedenkrát nenasycené mastné kyseliny
18 g

z toho vícekrát nenasycené mastné kyseliny
72 g

kyselina linolenová

51 g

z toho kyselina alfa linolenová (omega 3)

50 g

kyselina linolová (omega 6)

22 g

Sacharidy
0 g

z toho cukry
0 g

Bílkoviny
0 g

Sůl
0 g

Vitamin E
12,8 mg (107 % RHP)

RHP - referenční hodnota příjmu (dříve označována jako doporučená denní dávka)
NÁZEV A SKLADOVÁNÍ: Lněný olej s pupalkovým olejem lisovaný za studena. Chraňte před teplem. Po otevření uchovávejte uzavřený v ledničce. Před použitím protřepat.