Hlavní strana » Nabídka » Potraviny » Sušené ovoce » brusinky Gastro nesířené 200g

brusinky Gastro nesířené 200g


EAN: 8594052881370

kód produktu: 6462

cena s DPH: 89 Kč/ks

cena bez DPH: 77,40 Kč/ks

dostupnost: na dotaz

hmotnost: 200 g

Bezlaktózová dieta Bezlaktózová dieta
Bio Bio

Rostlinné Rostlinné
Bezlepková dieta Bezlepková dieta


Tyto kanadské brusinky nejsou na rozdíl od konvenčních brusinek sířeny a jsou slazeny přírodním třtinovým cukrem. Mají příjemnou sladkou chuť. Brusinky se používají v kuchyni i léčitelství po staletí. Rozdrcené plody se dříve používaly k ošetření ran a nádorů a pro svůj vysoký obsah vitaminu C k léčbě kurdějí, v současné době jsou ceněny hlavně pro roli, kterou hrají v prevenci a léčbě infekcí močového měchýře a močovodů bakteriálního původu. I vědecké studie potvrdily účinnost brusinek při prevenci a léčbě infekcí močového ústrojí. Tyto infekce postihují ženy desetkrát častěji než muže. Brusinky zkracují dobu onemocnění a zmírňují bolest, pálení, svědění a další příznaky. Avšak pozor, daleko vhodnější je při těchto potížích neslazený 100% brusinkový džus, protože cukr přítomný v sušených brusinkách naopak léčbu bakteriálních infekcí zpomaluje. Denní konzumace brusinek také výrazně snižuje pravděpodobnost opakování infekce. Brusinky mají navíc schopnost zmírňovat zápach moči.
Řada výrobků GASTRO*BIO je určena pro lidi, kteří biopotraviny kupují pravidelně a používají je i při vaření - nejen čas od času jako luxusní lahůdku. Snažíme se, aby byly výrobky v řadě GASTRO*BIO cenově dostupné. Jak dosahujeme nižší ceny? Konkrétně u sušených brusinek šetříme u velkého balení za obal a etikety (což je nejen ekonomické, ale i ekologické) a také používáme brusinky slazené přírodním třtinovým cukrem, které nakupujeme za nižší cenu než brusinky slazené jablečným sirupem.

HMOTNOST: 200 g
ZEMĚ PŮVODU: Kanada
SLOŽENÍ: brusinky 60 %, přírodní třtinový cukr. Povrchově ošetřeno slunečnicovým olejem. Všechny suroviny pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.
POUŽITÍ: Kromě léčebného využití používáme sušené brusinky do kaší, müsli směsí a jogurtů. Jsou vhodné k přímé konzumaci a jsou skvělou složkou stolních směsí oříšků a sušeného ovoce. Dobře se také hodí do různých pečených moučníků - místo rozinek do štrůdlů, litého perníku, muffinů a podobně. Skvěle se hodí k divočině a drůbeži, kdy je přidáváme buď do omáčky nebo posypeme maso na talíři.
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:


Energetická hodnota
1449 kJ / 342 kcal

Tuky
0,3 g

z toho nasycené mastné kyseliny
0,1 g

Sacharidy
82,0 g

z toho cukry
71,0 g

Vláknina
5,0 g

Bílkoviny
0,2 g

Sůl
0,015 g

NÁZEV A SKLADOVÁNÍ: Bio sušené brusinky s přírodním třtinovým cukrem - sušené ovoce proslazené. Skladujte v chladu a suchu.