Hlavní strana » Nabídka » Potraviny » brusinky s jablečným sirupem 75g

brusinky s jablečným sirupem 75g


EAN: 8594052881363

kód produktu: 6460

cena s DPH: 47 Kč/ks

cena bez DPH: 40,90 Kč/ks

dostupnost: na dotaz

hmotnost: 75 g

Bezlaktózová dieta Bezlaktózová dieta
Bio Bio

Rostlinné Rostlinné
Bezlepková dieta Bezlepková dieta


Naše sušené brusinky slazené jablečným džusem bez přidaného cukru mají příjemně nakyslou chuť a jsou vhodné k přímé konzumaci. Brusinky mají certifikát původu z kontrolovaného ekologického zemědělství a nejsou – na rozdíl od konvenčních sušených brusinek – sířeny.

HMOTNOST: 75 g
ZEMĚ PŮVODU: Kanada
SLOŽENÍ: sušené brusinky, koncentrovaná jablečná šťáva. Povrchově ošetřeno rostlinným olejem. Všechny suroviny pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.
POUŽITÍ: Kromě léčebného využití používáme sušené brusinky do kaší, müsli směsí, jogurtů a sladkých těst (štoly, vánočky...). Dají se mlsat i samotné nebo ve stolních směsích sušeného ovoce a oříšků. Skvěle se hodí k divočině a drůbeži, kdy je přidáváme buď do omáčky nebo posypeme maso na talíři.
VÝŽIVOVÉ INFORMACE: Brusinky se používají v kuchyni i léčitelství po staletí. Rozdrcené plody se dříve používaly k ošetření ran a nádorů a pro svůj vysoký obsah vitaminu C k léčbě kurdějí, v současné době jsou ceněny hlavně pro roli, kterou hrají v prevenci a léčbě infekcí močového měchýře a močovodů bakteriálního původu. I vědecké studie potvrdily účinnost brusinek při prevenci a léčbě infekcí močového ústrojí. Tyto infekce postihují ženy desetkrát častěji než muže. Brusinky zkracují dobu onemocnění a zmírňují bolest, pálení, svědění a další příznaky. Denní konzumace brusinek také výrazně snižuje pravděpodobnost opakování infekce. Brusinky mají navíc schopnost zmírňovat zápach moči. Stejně jako borůvky obsahují i brusinky řadu minerálních látek a vitaminů.
100 g obsahuje v průměru:


Energie
1050 kJ / 250 kcal

Bílkoviny
1,1 g

Sacharidy
60,0 g

Tuky
0,7 g