Hlavní strana » E-shop » Potraviny » Nápoje » kakaové boby lifefood 100g

kakaové boby lifefood 100g


EAN: 8594071480486

kód produktu: 1014

cena s DPH: 90 Kč/ks

cena bez DPH: 78,30 Kč/ks

dostupnost: na dotaz

hmotnost: 100 g

množství:

Bezlaktózová dieta Bezlaktózová dieta
Bez vajíček Bez vajíček

Bez přidaného cukru Bez přidaného cukru
Bio Bio

Rostlinné Rostlinné
Bezlepková dieta Bezlepková dieta


Složení:

Ručně loupaná sušená semena plodů kakaovníku

Země původu :

UgandaNepražené kakaové boby to je ta nejčokoládovější čokoláda na světě.

Kakaové boby jsou výchozí surovina na výrobu čokolády. Kakaové boby se řadí mezi tzv. SUPER FOODS a jejich účinky na lidské zdraví jsou nezanedbatelné.


Kakao obsahuje širokou škálu vitamínů, minerálů, antioxidantů. Kakaové boby obsahují přes 300 různých látek, včetně takových jako anandamid, arginin, dopamin, tryptofan, theobromin. Užívání čistého kakaa doplňuje hladinu hořčíku v organismu a zabraňuje jeho předčasnému stárnutí. Moderní studie uveřejňují jeden z nejvyšších obsahů antioxidantů v potravinách vůbec. Ovšem zde si musíme dát pozor, kakaový prášek, který již prošel procesem pražení, obsahuje antioxidantů až 20x méně.

Ovšem co nejdůležitější. Nepražené kakaové boby obsahují látky přímo ovlivňující psychickou pohodu a výkonnost organismu. Díky působení kanabinoidu anandaminu, esenciální aminokyseliny tryptofanu, fenylalaninu a theobrominu dochází k vyplavení několika hormonů mj. serotoninu, jenž mají jako komplex za následek - pocit uvolnění, štěstí, klesnutí hladiny stresových hormonů a zároveň mírnou stimulaci, podněcující k další tvořivosti. Kakaové boby se v tomto stávají skvělým antistresorem a adaptogenem. Pocit uvolnění a mírná stimulace se dostaví již velmi brzy po požití kakaových bobů – řádově do několika desítek minut. Dojde k rozjasnění očí, mysli a ke zvýšení chuti do práce. Kakaové boby se tímto stávají skvělým pomocníkem při studiu, či psychicky a fyzicky náročných zaměstnáních a úkonech.
U tohoto druhu kakaových bobů proběhl výraznější proces přirozené fermentace, který jim udává specifickou nakyslou chuť charakteristickou pro tento druh bobů. Někteří milovníci raw food tento druh preferují.
Nutriční hodnoty ve 100g

Energie 2386kJ/572Kcal
bílkoviny 4g
tuky 39g
sacharidy 50g
vláknina 32g