Hlavní strana » Nabídka » Potraviny » Nápoje » Nápoj sojový čokoládový Berief 1l

Nápoj sojový čokoládový Berief 1l


EAN: 4004790110105

kód produktu: 11824

cena s DPH: 45 Kč/ks

cena bez DPH: 39,10 Kč/ks

dostupnost: na dotaz

objem: 1 000 ml

Bezlaktózová dieta Bezlaktózová dieta
Bio Bio

Rostlinné Rostlinné

Přírodní sójový nápoj (neboli sójové mléko), vyrobený z celých sójových bobů, je lehce oslazený přírodním třtinovým cukrem a ochucený bio kakaem. Toto sójové mléko není dobarvované ani ovoněné syntetickými aromaty. Čokoládové sójové mléko je výbornou alternativou ochuceného kravského mléka pro děti alergické na bílkovinu kravského mléka. Můžeme s ním připravovat i různé deserty a k výrobě čokoládového pudinku nám stačí přidat škrob a uvařit.


Jaký je rozdíl mezi sójovým mlékem a sójovým nápojem? Žádný, rozdíl je jen v názvu. I když všichni vědí, co to je sójové mléko, a že se skutečným mlékem od krav, koz či ovcí má společné jenom podobné použití, legislativci EU zakazují výrobcům použití slova "mléko" na obalu výrobku pro cokoliv jiného než živočišná mléka. Důvodem je obava, že by docházelo ke klamání zákazníků. Tento postup je jistě chvályhodný, pokud se jedná např. o zákaz používání slova máslo pro označení margarínu, nebo o zákaz označování tukových polev názvem čokoláda (prostě v těch případech, kdy výrobce skutečně chce oklamat zákazníka), ale u sójového mléka vede jen ke zmatkům. Žádný výrobce sójového mléka nemá za cíl, aby si spotřebitelé pletli jeho výrobek s kravským mlékem, ale každý naopak zdůrazňuje, že se o kravské mléko nejedná. Pozor, v internetových diskuzích se někdy objevují názory, že sójový nápoj je méně kvalitní než sójové mléko. Toto je pouhý mýtus, stejný nápoj se v Asii nazývá sójové mléko a v EU sójový nápoj.

ALERGEN. soja
OBJEM: 1 l
ZEMĚ PŮVODU: Německo
SLOŽENÍ: voda, sójové boby* 7 %, přírodní třtinový cukr*, kakao* 1,3 %, stabilizátor: karagenan, mořská sůl. Suroviny s * pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:
Neobsahuje cholesterol, mléčné bílkoviny a laktózu a obsahuje pouze 1,1 % tuku.


Energetická hodnota
210 kJ/51 kcal

Tuky
1,1 g

z toho nasycené mastné kyseliny
0,3 g

Sacharidy
7,7 g

z toho cukry
7,4 g

Bílkoviny
2,1 g

Sůl
0,13 g

Sójový nápoj čokoládový. Po otevření skladujte v ledničce a spotřebujte do 3 - 4 dní.