Hlavní strana » Nabídka » Potraviny » olej slunečnicový na smažení 1l

olej slunečnicový na smažení 1l


EAN: 8594052880922

kód produktu: 9179

cena s DPH: 102 Kč/ks

cena bez DPH: 88,70 Kč/ks

dostupnost: na dotaz

objem: 1 000 ml

Bio Bio
Rostlinné Rostlinné


Velké balení oleje lisovaného za studena ze speciální odrůdy slunečnicového semínka, které poskytuje olej bohatý na jedenkrát nenasycenou kyselinu olejovou. Ta je stabilní i za vyšších teplot a díky tomu můžeme na oleji smažit, fritovat i péci (na rozdíl od většiny bio olejů lisovaných za studena). Můžete jej však používat i jako klasický panenský olej do studených jídel. Má příjemnou lehce oříškovou chuť, která se hodí ke většině pokrmů.
Slunečnicové semínko, použité pro vylisování tohoto oleje, bylo vypěstováno na Slovensku podle zásad kontrolovaného ekologického zemědělství. Po sklizni byla semínka vylisována bez použití tepla (tj. za studena). Olej byl poté pouze přefiltrován, ale nebyl doedorizován. Toto je hlavní rozdíl mezi tímto olejem a olejem na smažení značky RAPUNZEL. Na rozdíl od běžných konvenčních olejů se při výrobě bio olejů nesmí používat organická rozpouštědla. Případný zákal či usazenina u bio oleje není na závadu.

OBJEM: 1 l
ZEMĚ PŮVODU: Slovensko
SLOŽENÍ: bio slunečnicový olej, s přirozeně vyšším obsahem kyseliny olejové
POUŽITÍ: Tento olej je vynikající na smažení, pečení, fritování, vymazávání plechů, do fondue a všude, kde je olej vystaven vyšším teplotám. Hodí se i do majonéz, zálivek, tradičních buchet a koláčů, k omaštění pokrmů a podobně. Chuťově skvěle doplňuje pokrmy z brambor.
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:
Olej obsahuje 82 % lehce stravitelné jedenkrát nenasycené kyseliny olejové.


Energetická hodnota
3700 kJ/900 kcal

Tuky
100 g

z toho nasycené mastné kyseliny
7,5 g

Sacharidy
0 g

z toho cukry
0 g

Vláknina
0 g

Bílkoviny
0 g

Sůl
0 g

NÁZEV A SKLADOVÁNÍ: Slunečnicový olej lisovaný za studena. Chraňte před teplem a světlem.