Hlavní strana » Nabídka » Potraviny » slunečnice Gastro loupaná 400g

slunečnice Gastro loupaná 400g


EAN: 8594052881349

kód produktu: 7105

cena s DPH: 38 Kč/ks

cena bez DPH: 33,00 Kč/ks

dostupnost: na dotaz

hmotnost: 400 g

Bezlaktózová dieta Bezlaktózová dieta
Bio Bio

Rostlinné Rostlinné
Bezlepková dieta Bezlepková dieta


Tato slunečnicová semínka pocházejí z kontrolovaného ekologicého zemědělství a jsou vhodná nejen k použití při vaření, ale i k přímé spotřebě.
Řada výrobků GASTRO*BIO je určena pro lidi, kteří biopotraviny kupují pravidelně a používají je i při vaření - nejen čas od času jako luxusní lahůdku. Snažíme se, aby byly výrobky v řadě GASTRO*BIO cenově dostupné. Jak dosahujeme nižší ceny? Konkrétně u slunečnice šetříme u velkého balení za obal a etikety (což je nejen ekonomické, ale i ekologické) a také používáme semínka menší velikosti než jsou naše slunečnicová semínka XXL (jedná se o velikost běžně prodávanou v řetězcích a v obchodech se zdravou výživou).

HMOTNOST: 300 g
ZEMĚ PŮVODU: Čína
POUŽITÍ: Slunečnicová semínka jsou chutným obohacením chlebů a pečiva, sušenek, müsli směsí, zeleninových a obilných pokrmů. Z naklíčených slunečnicových semínek a tofu lze jednoduše pomocí mixéru připravit zdravé a chutné pomazánky. Semínka se dají mlsat jen tak nebo ve stolních směsích oříšků a sušeného ovoce. Někomu více chutnají na pánvi lehce upražená semínka se solí.
TIP: Slunečnicové klíčky, které získáme za den či dva namočením semínek do vody a proplachováním dvakrát denně, jsou velmi chutné a zdravé.
VÝŽIVOVÉ INFORMACE: Slunečnicová semínka jsou vynikajícím zdrojem vitaminu E, hořčíku, selenu a kyseliny listové (vitamin řady B) a dobrým zdrojem zinku. Dále obsahují rostlinné bílkoviny a vlákninu.
100 g obsahuje v průměru:


Energie
2385 kJ / 570 kcal

Bílkoviny
22,8 g

Sacharidy
18,9 g

Tuky
49,6 g