Hlavní strana » Zdravé stravování

Zdravé stravování


Lotosový kořen

Lotosový kořen

Jde o rostlinu – zeleninu, která vyrůstá v bahně rybníků, kde do sebe přijímá velké množství nenahraditelných minerálních látek. Pochází z Indie, odkud se dostala do Číny a posléze do Japonska. Jedná se o výborný ryze přírodní prostředek na odhlenění.......


Lněný olej

Lněný olej

Lněná semena a lněný olej (vyráběný lisováním za studena) jsou vůbec nejbohatším rostlinným zdrojem mastných kyselin typu omega-3, nejzdravějšího druhu tuku, který můžeme jíst.


Extrakt z grepového jadérka

Extrakt z grepového jadérka

Především teď na podzim, když ranní teploty se liší od odpolední bezmála o dvacet stupňů a o nás se, jako každoročně, pokouší kdejaká viróza. To je ten správný čas na to, vyzkoušet extrakt z grepového jadérka. Nejsilnější přírodní antibiotikum a antiseptikum.


Arganový olej- elixír mládí

Arganový olej- elixír mládí

Arganový olej je novým hitem v oblasti kosmetiky, ačkoliv látka samotná se používá již po tisíciletí. Tento olej výborně funguje jeho prevence i jako náprava známek stárnutí, chrání kůži před UV zářením, hydratuje a stává se tak naprosto ideálním kosmetickým přípravkem, který můžete denně používat jako podkladový krém, nebo například k odličování. Jeho jedinečnost tkví právě ve všestranném kosmetickém použití a vysoké účinností.


Citrusový pektin - skvělý pomocník při domácím želírování

Citrusový pektin - skvělý pomocník při domácím želírování

Citrusový pektin, který nabízíme, se vyrábí ze sušených citrusových výlisků v továrně  v České republice ve Smiřicích. Tento závod je jedním ze dvou dánského koncernu Danisco a druhý se nachází v Tecoman ve státě Mexiko. Z české produkce se cca 97 % vyrobeného pektinu vyváží.


Ghí- přepuštěné máslo

Ghí- přepuštěné máslo

Ghí známé především ve východních kulturách je velmi cenou potravinou, využívanou od dávných časů. Ghí je čistý tuk, vyrobený z másla. Můžete si ho tedy s trochou šikovnosti připravit sami doma, anebo si koupit již hotový přepuštěný výrobek. Je ale třeba mít na paměti, že ghí není totožné s rozpuštěným máslem a má úplně jiné vlastnosti než máslo.


Matcha tea

Matcha tea

Matcha tea se právem stává fenoménem ve světe zdravého životního stylu. Vyniká svými nutričními vlastnosti, všestranným použitím a lahodnou chutí.


Kokosový olej

Kokosový olej

Kokosový olej je produkt, který by v žádné domácnosti neměl chybět.  Je totiž kvalitní, zdraví prospěšný, cenově přijatelný a hlavně všestranně použitelný. Uvidíte, že používat kokosový olej jenom při vaření Vám bude po přečtení tohoto článku připadat trochu nudné a především nedoceněné.


Dýně Hokkaidó

Dýně Hokkaidó

S podzimem přichází i období sklizně dýní, které mají v kuchyni všestranné využití. Můžeme se setkat s odlišnými druhy dýní, jako je například máslová dýně, dýně obecná, dýně špagetová, dýně olejová, muškátová, anebo právě dýně Hokkaidó, která je tou nejžádanější. Tato náhražka nezdravých příloh se stala v poslední době velmi oblíbená pro svoji příjemně sladkou, oříškovou chuť.


Celozrná mouka

Celozrná mouka

Specialistou na kvalitní celozrnné biomouky v České republice je firma PRO-BIO Staré Město pod Sněžníkem, která má svůj mlýn a velkou pozornost věnuje čištění zrn před mletím...


Strana 1 2

KALENDÁŘ AKCÍ AKTUALITY

Zboží v akci