Hlavní strana » Dodavatelé

Dodavatelé


Pohankový mlýn Šmajstrla

Mlynáři z rodu Šmajstrlů z Kopané ve Frenštátě pod Radhoštěm melou pohanku už po pět generací od roku 1861. Používají přitom technologii mechanického loupání, při němž (na rozdíl od tepelného zpracování) zůstávají v pohance zachovány vitamíny i další hodnotné látky. Přáním majitele je, aby pohanka i nadále přinášela lidem zdraví, které stále zůstává tím největším bohatstvím každého člověka.

V pohankovém mlýně Šmajstrla se zpracovává a balí pouze pohanka a produkty z ní, což je důležitá informace pro alergiky a lidi trpící celiakií.
Na trhu působí řada firem, které na balicích linkách zpracovávají kromě pohanky také další potraviny obsahující lepek a nemohou Vám garantovat nepřítomnost stopového množství lepku i u přirozeně bezlepkových potravin, jako je pohanka, rýže.

Mechanické loupání je založeno na opakovaném obrušování obalových vrstev nažky mezi mlýnskými kameny, nebo rotujícími kotouči s drsným povrchem. Pro dobrou výtěžnost je třeba zpracovávat pohanku tříděnou podle velikosti nažek (kalibrovanou). Technologický proces mechanického loupání pohankových nažek zachovává původní chuťové vlastnosti pohanky včetně vysoké dietetické hodnoty. Při termickém loupání se nažky napařují horkou párou a následně se prudce usuší. Přitom oplodí praskne a kroupa se pak snadno oddělí od oplodí. Vysoké teploty při sušení ničí vitamíny, obsažené v pohankovém semenu, způsobují chuťové změny a umožňují vznik karcinogenních sloučenin.

www.pohankovymlyn.net

Fotogalerie


Biopurus s.r.o.

Společnost BIOPURUS s.r.o. vznikla v roce 2013. Její historie přitom sahá až do roku 2002, kdy zahájila činnost na Slovensku.  Za tu dobu si firma vytvořila velký počet odběratelů, kteří jsou velmi spokojeni s těmito produkty a to nejen pro jejich velkou kvalitu, ale i přijatelnou cenu.  Mnoho z těchto klientů pochází právě z České republiky,  proto se vedení firmy rozhodlo expandovat a ve výše uvedeném roce vstoupit i na český trh.


I nadále se společnost zabývá  výhradním dovozem olejů lisovaných za studena a dalších BIO produktů. Firemním krédem je poskytovat zákazníkům velkou kvalitu za přijatelnou cenu. Oleje a produkty, které dovážejí, pocházejí především z Rakouska a Německa. Veškeré tyto oleje obsahují cenné bioaktivní látky v té nejpřirozenější podobě. Proto je dokážou efektivně předávat pokožce a celému tělu. Uplatňují se tedy právě v péči o pokožku, vlasy, nehty a celkové zdraví člověka. Panenské oleje mají zkrášlující, omlazující, hojivé a ozdravné účinky.

Kompletní portfolium této firmy naleznete jejich webových stránkách, které jsou pravidelně aktualizovány.

www.biopurus.eu

Fotogalerie


Škodovy bylinkové sirupy

Škodovy bylinné sirupy, medové chuťovky a pochoutky je malá, česká, rodinná firma, která tíhne k přírodě. A svou lásku k přírodě se snaží předat i Vám, našim zákazníkům. Vyrábí produkty z bylinek, medu, ovoce a oříšků. To vše ručně zpracované, podle starých postupů, bez jakýchkoliv chemických přípravků vyrobené a dárkově zabalené.

My Vám od této firmy nabízíme především bylinné sirupy v různých druzích. Na podzim nejspíš oceníte ten z černého bezu, nebo dokonce speciálně namíchanou směs bylin při nachlazení. Také u nás najdete sirup rakytníkový, či klasiku - sirup jitrocelový. Sirupy jsou slazené cukrem.

Poslání rodiny Škodových je jednoduché, chtějí svými produkty Vám a Vašim milým udělat radost a vylepšit Vaše zdraví.

Fotogalerie


Health Food Production

 Řada výrobků raw food, čili živá strava se ovšem neskrývá nic, co by se, ještě "hýbalo" '- mluvíme zde o surové rostlinné stravě, která je šetrně upravena pro konzumaci co nejblíže v podobě jak ji příroda vytvořila. Patří sem ovoce, zelenina, ořechy a semena.


Hlavní myšlenkou na začátku bylo a nadále je, dodávat lidem zdravé a kvalitní potraviny v balení, které je uživatelsky příjemné, zákazník si na produktu může pochutnat kdekoliv a kdykoliv.

www.rawfood.cz

Fotogalerie


Naturinka

NATURINKA je značkou ruční výroby z přírodních surovin.  Podstatou je výroba produktů, které přináší nejen potěšení, ale hlavně užitek. Zaměření se na ruční výrobu z přírodních surovin je dané naším vztahem k přírodě, protože v přírodě je podstata zdravé lidské existence.

K výrobě mýdel a tuhých šampónů je používána starodávná technika za studena, aby všechny cenné látky v olejích, zůstávaly i v konečných výrobcích.  Takto vyráběna mýdla leží ve formách 24 - 36 hodin, poté se nakrájí a musí odpočívat min. 4 týdny. Po uplynutí této doby se zkontroluje PH, a pokud je vše tak, jak má být, mýdla jsou poupravena, zabalena a putují ke svým zákazníkům. V opačném případě, se jim dá ještě čas. Při této metodě není za potřebí přidání mýdlové hmoty ani glycerinu, neboť ten je v mýdle přirozeně obsažen. K obarvení mýdel jsou výhradně používány výluhy z bylin a ke zvýšení aromaterapeutických a léčebných účinků esenciální přírodní oleje.

Většina bylinek, které lze v našich zeměpisných šířkách pěstovat, si paní Kálnássy sama pěstuje a nebo sbírá a poté z nich vyrábí oleje, kterou jsou přidány do mýdel. Jako konzervant je používán extrakt z grapefruitových jader. Mýdélka Naturinka jsou tedy 100% přírodní, bez jakýchkoliv syntetických látek a bez palmového oleje. Navíc z každého výrobku značky Naturinka putují 3 Kč na charitativní organizaci DebRa ČR, která pomáhá dětem s nemocí motýlích křídel.

www.naturinka.cz

Fotogalerie


Strana 1 2 3 4 5 6 7 8

Stránkovat po:

KALENDÁŘ AKCÍ AKTUALITY

Zboží v akci